דלג לתוכן הראשי

עוד סלאם בגלל שבירת טרנספר


שבירת טרנספר בסדרת מייג'ור היא יותר חשובה ממה שחושבים חלק מהשחקנים. בשנת 2014 הבאתי דוגמה ליד שרק בזכות שבירת טרנספר מכריזים סלאם בר ביצוע. לקריאת הפוסט: סלאם רק בזכות שבירת טרסנפר.

היום השתתפתי, ממש לא בהצלחה, בשלושת הסיבובים האחרונים של ליגה א' מחוז דרום. 

מרבית הקוראים שהיו מחזיקים את היד שלי בדרום עם 12 נקודות לא היו חושבים על סלאם ב- אחרי שהשותף פתח 1NT.

גם אני שקלתי את האפשרות להכריז מיד 4 (Texas Transfer ל-4). בסופו של דבר החלטתי שאם השותף ישבור את הטרנספר אפשר לבדוק סלאם.

כולם לא פגיעים


שבירת טרנספר בהכרזת 2NT הראתה 3 קלפים ב- עם שני נכבדים בסדרה. הנחתי שהם ה-K וה-Q.
לאחר שבתשובתו על הכרזת 4NT לפי RKCB הראה לי השותף שני קלפי מפתח ואת ה-Q סגרתי לסלאם של 6.

מערב הוביל בקלף יחיד בסדרה ה-6 זכיתי ב-T בידי. משכתי שליטים וזרקתי את כל המפסידים על קלפי ה-. ביצעתי 13 לקיחות.
בשולחן השני שיחקו בחוזה של 4.

היד שלי שווה יותר מ-12 נקודות בגלל שלושה קלפי A וקוצר בסדרות השחורות, אבל אפשר לחשוב על סלאם רק אם השותף שובר את הטרנספר ל-.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

יוני אראל - להכריז ♠7 ולמות

יוני אראל ז"ל היה נווט בהתחלה בחיל אויר ואחרי זה גם באזרחות. הוא היה גם שחקן ברידג' ומורה לברידג'.

נפגשנו כששינינו למדנו בקורס מורים לברידג' של ההתאגדות הישראלית לברידג', שלימד מוטי גלברד. יוני היה אחד האנשים הסימפטיים בקורס. דיברתי איתו לא מעט בהפסקות ולא רק על ברידג'.
במשך השנים שחלפו מאז נפגשנו לפעמים בתחרויות ארציות, בעיקר בפסטיבל בתל אביב. בכל פעם שנפגשנו, שמחתי להיפגש איתו ולשוחח מעט.
ביום חמישי, במושב השני של תחרות הזוגות המרכזית בפסטיבל הברידג' הבינלאומי באילת, הוגרלנו לשחק באולם הקטן יחסית במלון המלך שלמה. בדרך לאולם פגשתי אותו ודיברנו. הוא סיפר לי על שתי קבוצות שלימד והתפרקו ואמר שהוא לא מוטרד מזה, משום שיש לו הרבה עיסוקים אחרים.
קצת אחרי תחילת התחרות שאלו בקול רם האם יש רופא באולם? בפינה מרוחקת ממני, היה מישהו שנזקק לעזרה רפואית דחופה. כעבור מספר דקות הגיע צוות של מגן דוד ואחרי טיפול קצר העלו מישהו על אלונקה. בדרכם של נושאי האלונקה החוצה מהאולם זיהיתי את יוני שוכב עליה. חשבתי שאתקשר אליו למחרת לשאול לשלומו והמשכתי בתחרות.
לאחר סיום המושב השני, ניגשתי …

לזכרו של בריאן זיטמן

ביום שישי נפטר בריאן זיטמן לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.
 אין צורך לספר על בריאן לשחקני הברידג' בארץ בכלל ובירושלים בפרט. כולם הכירו אותו כמיסד וכמנהל מועדון מרכז הברידג' בירושלים ביחד עם אשתו מגי ועם משה בן אוזיליו ז"ל.

כולם הכירו אותו ככותב מוכשר בירחון הברידג' הישראלי במדור מעניין שכתב בשפת האם שלו, אנגלית.

כולם גם הכירו אותו כשחקן ברידג' מוכשר ויצירתי ברמה גבוהה וכאדם טוב ונעים הליכות.

עד כמה אהבו אותו והעריכו אותו בעולם הברידג' הישראלי אפשר ללמוד מהמספר יוצא הדופן ומהתוכן של התגובות על הפוסט שפירסם בנו אורן, שחקן ברידג' בעצמו, בקבוצת הפייסבוק של ההתאגדות הישראלית לברידג' בו הודיע על פטירת אביו.

בפוסט זה אציג את ההיכרות שלי עם בריאן, שמציגה גם כמה דברים פחות ידועים עליו.

בפעם הראשונה שפגשתי את בריאן במועדון ברידג'
עד גיל 54 לא שיחקתי ברידג'. לפחות לא ברידג' תחרותי ולא ברידג' שמבדילים בו בין סדרת מיינור לסדרת מייג'ור. בין שאר המשחקים ששיחקתי עם שלושת ילדיי היה גם ברידג' או אולי משהו דמוי ברידג'.

יום אחד הופיעה בביתי אחותי וסיפרה ש…

Psychic bid במושב השלישי

נצר זיידנברג הוא אחד המטיפים הגדולים בארץ להגינות בברידג'. ביום שישי ה-21 באפריל שיחקתי נגדו ונגד שותפו אילן מגדל בחצי גמר אליפות הארץ.

אני ישבתי במערב עם יד אדירה של 24 נקודות. לאחר שתי הכרזות Pass, פתח נצר בדרום בהכרזת ♠1. הכפלתי ואילן מגדל ניצל את מצב הפגיעות שלהם (ירוק מול אדום) על מנת להכריז ♠4. הכפלתי שוב. זה היה החוזה הסופי. הכרוז נפל פעמיים. למרבית הפליאה, הפסדנו על היד רק 6 אימפים.  ♦6 הוא חוזה בהחלט סביר המבוצע ללא בעיות. לאחר שסיימנו לשחק אמר נצר שהוא ביצע Psych, כלומר: הכריז הכרזה שאינה מתאימה לשיטת הההכרזה שלו ושל שותפו, לרוב עם פחות נקודות ו/או פחות קלפים ממה שנדרש על פי השיטה. הוא קרא ביוזמתו למנהל התחרות וסיפר לו שהוא הכריז ♠1 עם 4 נקודות.
בהחלט מכובד וראוי. לא רק נאה דורש גם נאה מקיים.

מדוע צריך לקרוא למנהל התחרות אחרי הכרזה כזו?
אין איסור על הכרזת Psychic bid. אם שחקן עושה את זה אחת לכמה תחרויות, אי אפשר להעניש אותו.
הבעיה היא כשעושים את זה בתדירות גבוהה. זוהי עבירה. שחקן שעושה את זה בתדירות גבוהה עלול לפגוע ביריבים, שאינם מקבלים מידע נכון על ההכרזות שלו. 

בכרטיס השיטות,…